Podsumowanie VII kolejki

W pierwszym spotkaniu VII kolejki BLM zespół Kamieniarstwa mierzył się z zespołem 3W. Był to mecz który miał zadecydować o trzecim miejscu. Drużyna Kamieniarstwa do upragnionego celu potrzebowała 3 punktów, natomiast zawodnicy 3W oprócz zwycięstwa musieli liczyć na porażkę Traforów Bielawa i wygranie swojego meczu minimum 3 bramkami. W pierwszych minutach widać było, że to drużynie 3W bardziej zależało na osiągnięciu sukcesu. Ekipa Macieja Rojka przeważała, stwarzała sobie sytuacje i co najważniejsze zdobywała gole. Już w pierwszej minucie meczu wynik spotkania otworzył, najlepszy strzelec drużyny, Daniel Sitar. Zanim zawodnicy Kamieniarstwa zdążyli zewrzeć szyki przegrywali już 0:2. Trzy minuty później po faulu Daniela Gadkowskiego, rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany – Tomasz Strachanowski. Od tego momentu inicjatywę przejęli gracze Kamieniarstwa, ale mimo osiągniętej przewagi długo nie mogli pokonać bramkarza 3W Szymona Satorego. Sztuka ta udała się dopiero w 16 minucie gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Jarosława Zaborowskiego gola zdobył Remigiusz Markowski. Mimo wysiłków obu stron do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po wznowieniu gry przewaga Kamieniarstwa była coraz większa i już w 24 minucie spotkania została udokumentowana wyrównującą bramką. Gol samobójczy. Remis utrzymywał się długo, a wynik meczu rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce. Bohaterem został zawodnik Kamieniarstwa Marcin Gołdyn, który dwukrotnie w odstępie minuty (38,39) zamienił podania Jarosława Zaborowskiego na gole. Dzięki tym golom to ekipa Kamieniarstwa wygrała całe spotkanie 4:2 i zakończyła pierwszą edycję BLM na 3 miejscu.

Protokół meczowy Kamieniarstwo-ABC.pl vs 3W Dzierżoniów 4:2 (1:2)

Trafory Bielawa vs Hurtownia Horożaniecki 3:7 (3:3)

Miłe złego początki, takim stwierdzeniem można określić drugie spotkanie ostatniej kolejki BLM. Drużyna Traforów prowadziła już 2:0, na przerwę schodziła remisując, by ostatecznie opuścić plac gry z przegraną. Od początku meczu gracze z Bielawy narzucili swój styl gry i bardzo szybko wykorzystali swoją przewagę. Już w 1 minucie bramkę na 1:0, po składnej akcji całego zespołu zdobył Mariusz Durlig (asysta Ireneusz Rogalski). Bramka dodała tylko animuszu zawodnikom Traforów i kilka minut później zdobyli drugiego gola, którego autorem był Robert Nazimek (asysta Michał Majchrzak). W ciągu następnych 180 sekund drużyna Hurtowni doprowadziła do remisu. Obie bramki zdobył Tomasz Szajkowski. Najpierw po podaniu Tomasza Patery, a chwilę później po indywidualnym rajdzie przez pół boiska. W 16 minucie ponownie na prowadzeniu był zespół Traforów. Po podaniu Kamila Swobody, gola zdobył Michał Majchrzak. Jeszcze przed przerwą Hurtownia doprowadziła do remisu. W 17 minucie po zagraniu Pawła Ziemca wyrównał Marcin Juraszek. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie meczu gracze Traforów opadli z sił, a bramki zdobywali już tylko gracze Hurtowni. W 24 minucie swojego hattricka skompletował Tomasz Szajkowski (asysta Marcin Juraszek). 40 sekund później wynik podwyższył asystujący chwilę wcześniej Marcin Juraszek. Po kolejnych 3 minutach było już 6:3. Swoją pierwszą bramkę w meczu zdobył Marcin Lisowiak (asysta Tomasz Szajkowski). Wynik meczu w 39 minucie spotkania ustalił Krzysztof Skowroński po wybiciu piłki przez bramkarza Hurtowni, Mateusza Rączki.